Skip to content

Seminar Club Health v Palmi de Mallorci

Seminar Club Health v Palmi de Mallorci

Od 6. do 8. junija smo v okviru projekta »Club Health«, ki ga vodi Inštitut Utrip, v Palmi de Mallorci (Španija) organizirali seminar, na katerega smo povabili ključne akterje in strokovnjake s področja tveganega obnašanja mladih.
 
 
 
Glavni namen seminarja je bil predstaviti osnutke produktov projekta:

  1. ugotovitve primerjalne študije;
  2. zdravstveni in varnostni standardi na lokacijah, kjer se odvija nočno življenje;
  3. usposabljanje osebja v nočnih lokalih, barih itd.;
  4. kriteriji za mesta za učinkovitejše upravljanje nočnega življenja; in
  5. vplivi medijev na nočno življenje.

 
Gostili smo kar nekaj uglednih strokovnjakov in odločevalcev, med drugimi vodjo španskega združenja nočnih lokalov in diskotek, vodjo regijskega vladnega programa na področju drog in zasvojenosti, predsednika upravnega odbora EMCDDA, direktorja portugalskega IDT (nacionalnega inštituta za droge in zasvojenosti), luksemburškega podžupana, predstavnico slovenskega ministrstva za zdravje idr. Gosti so s svojimi pogledi, mnenji in pripombami pomembno prispevali k vsebini seminarja. Del seminarja je bil namenjen tudi organizacijskim vprašanjem Club Health konference, ki bo potekala od 12. do 14. decembra 2011 v Pragi (Češka).

Preventivna platforma
Politika piškotkov

Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.

Kaj so piškotki?

Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: