Vabimo vas na strokovno srečanje ob Svetovnem dnevu zdravja z naslovom Vloga mladinskih organizacij pri preprečevanju zasvojenosti mladih, ki bo potekal 8. aprila 2014 med 9. in 13.30 uro v M Hotelu v Ljubljani. Srečanje organizirata mreži »Preventivna platforma« in »Mreže NVO mladinskega dela« s podporo Mreže MaMa, Mladinskega sveta Slovenije in mladinske zveze Brez izgovora Slovenija.
Srečanje je primarno namenjeno mladinskim delavcem in voditeljem ter članom mladinskih organizacij, ki delujejo ali pa bi radi začeli delovati na področju preventive rabe alkohola, tobaka in prepovedanih drog pri mladostnikih, in vsem ostalim, ki bi se radi podrobneje seznanili s problematiko rabe substanc pri mladostnikih in prispevali k diskusiji o možnih rešitvah.
O problematiki rabe substanc in zasvojenosti pri mladih je v strokovnih krogih v Sloveniji vse več govora, manj pozornosti pa žal temu posvečamo v mladinskih organizacijah. Mladinske organizacije lahko namreč igramo pomembno vlogo pri vzpostavljanju stališč in oblikovanju vedenja na področju zdravega življenjskega sloga med mladimi. Pomembno je, da se tega vpliva začnemo zavedati in stremeti k temu, da bomo postali del rešitve, ne pa bili vedno znova predstavljeni kot del problema.
Udeležba na srečanju je brezplačna, prijave so možne do 5. aprila 2014 na http://goo.gl/VtJz7k
Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.
Kaj so piškotki?
Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.
Nadzor piškotkov
Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: