Skip to content

Največja svetovna raziskava o drogah (GDS) ponovno v Sloveniji

Največja svetovna raziskava o drogah (GDS) ponovno v Sloveniji

Številne nevladne organizacije in javne ustanove s področja drog iz Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije, Črne Gore in Makedonije so združile moči in skupaj promovirajo GDS 2018 v širši regiji. Cilj je doseči najmanj 5.000 uporabnikov drog iz vseh omenjenih držav.

Ljubljana, 22. november 2017 – Največjo raziskavo na področju drog na svetu (Global Drug Survey) bodo letos ponovno opravili tudi v Sloveniji in širši regiji (na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini, Srbiji, Črni Gori in Makedoniji). V zadnjih petih letih je v svetovni raziskavi o drogah (GDS) sodelovalo prek 450.000 ljudi oz. uporabnikov dovoljenih in prepovedanih drog. Raziskava poteka že sedmo leto zapored, letošnja pa je prevedena v 20 jezikov. Pri raziskavi aktivno sodelujejo partnerske organizacije in ustanove iz prek 35 držav po vsem svetu. Raziskava je sicer že v teku, promocijske aktivnosti pa so se uradno v Sloveniji in omenjeni regiji začele danes (22. novembra 2017).
Več na povezavi: Sporočilo za medije – Največja svetovna raziskava o drogah (GDS) ponovno v Sloveniji (DOC)

Preventivna platforma
Politika piškotkov

Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.

Kaj so piškotki?

Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: