V sredo 16.02.2011 je bila v prostorih Centra Evropa, Dalmatinova 4, Ljubljana javna razprava o resoluciji nacionalnega programa preprečevanja in zmanjševanja uporabe prepovedanih drog do leta 2020.
Pred začetkom javne razprave je bila novinarska konferenca, ki se je začela ob 9.00. Prisotni so bili novinarji: Ivan Botteri (Tiskovna agencija Morel), Jan Šiško (Vest.si), Sonja PozničCvetko (STA), Barbara Hočevar (Delo) in Blaž Petkovič (Dnevnik). Matej Sande iz Združenja DrogArt je novinarjem je predstavil namen in cilje javne razprave. Maja Zorman iz Združenja DrogArt je predstavila projekt s področja sociale »Opolnomočenje NVO«. Gre za krepitev vloge mreže nevladnih organizacij pri dialogu in sodelovanju z ostalimi nevladnimi organizacijami, državo ter strokovno in širšo javnostjo. Predsednica Zveze društev na področju drog Slovenije Vilma Kersnik pa je predstavila projekt s področja zdravja »Preventivna platforma«.. Njegov namen je povezovanje in sodelovanje nevladnih organizacij, ki delujejo na področju preventive, in ozaveščanje javnosti o pomenu vlaganja v preventivo.
Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.
Kaj so piškotki?
Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.
Nadzor piškotkov
Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: