Ljubljana, 9. maj 2011 – Na pobudo Ministrstva za zdravje sta bila v četrtek, 21. aprila in v ponedeljek, 9. maja 2011 organizirana sestanka na temo letošnje maturantske četvorke in prekomernega pitja alkohola na tej prireditvi. Na prvem sestanku, ki je bil namenjen predstavnikom pristojnih državnih in lokalnih ustanov ter nevladnim organizacijam, je Matej Košir (UTRIP) predstavil rezultate analize dogajanja na lanski maturantski četvorki ter tudi predloge in priporočila za izvedbo preventivnih ukrepov na letošnji prireditvi, ki bo potekala v več kot 20 mestih po vsej Sloveniji. Predstavniki pristojnih ustanov so se dogovorili za širok obseg različnih ukrepov, ki bodo usmerjeni v zmanjševanje tveganega in škodljivega pitja alkohola na tej tradicionalni prireditvi. Rezultati analize so bili predstavljeni tudi na drugem sestanku, ki je bil namenjen plesnim šolam oziroma organizatorjem maturantske četvorke. Organizatorji so se v večini (zlasti s strani Plesne zveze Slovenije) zavezali, da bodo dogodek organizirali v duhu nepitja alkohola s strani udeležencev. Tudi v letošnjem letu bo v času dogodka potekala opazovalna kampanja, rezultati analize dogajanja pa bodo predstavljeni do jeseni 2011.
Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.
Kaj so piškotki?
Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.
Nadzor piškotkov
Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: